Informacje o targach

Home / Targi katowice / Informacje o targach

Informacje o targach

Polska Technika Górnicza S.A., której akcjonariuszami są kluczowi producenci maszyn i urządzeń górniczych (Grupa KOPEX, Grupa FAMUR, FTT Wolbrom, Carboautomatyka, Damel, Komag) jest organizatorem największych w Europie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE”.

Targi o ponad 30-letniej tradycji (dawny SIMMEX) organizowane są co 2 lata w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o powierzchni 35 000 m2 i na palcu przed „Spodkiem”. W ostatniej edycji targów, w roku 2017, uczestniczyło około 400 firm z 14 krajów, m.in. z Ukrainy, Czech, Słowacji, Słowenii, Rosji, Chin, Niemiec, Turcji, Belgi, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i Grecji. Ekspozycję odwiedziło około 20 tys. profesjonalistów. Bardzo licznie reprezentowane były kierownictwa kopalń oraz spółek węglowych.

Oferta prezentowana na targach obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa. Targom towarzyszą międzynarodowe konferencje i sympozja, w których uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiego rządu, Międzynarodowej Agencji Energii, Światowego Kongresu Górniczego i europejskiej nauki.

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE 2019” odbędzie się w dniach 10 – 13 września 2019 roku.

Nasze doświadczenie i wiedza, profesjonalna znajomość potrzeb i oczekiwań branży górniczej oraz firm produkujących urządzenia i maszyny dla górnictwa upoważnia nas do złożenia Państwu oferty uczestnictwa w Targach „KATOWICE 2019”.

Zapraszamy do Katowic – miasta przyjaznego inwestorom. Państwa udział w targach, nazwanych przez prasę branżową „europejskim szczytem górniczym”, będzie dobrą inwestycją.

polska-izba-przemyslu-targowego-logo spodek-ptg-0109